kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite oraz często zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, by odkryć, że są w rzeczy samej smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja z polską kuchnią Kraków\restauracje Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o innowacyjne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej krajowej kuchni?

W największym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Krakow Restaurant

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, czasami egzotycznych smaków.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *